BAŞA DÖN

ANA SƏHİFƏ >Türk

2-01-2017, 10:03

Başbakanlık'tan sosyal medyadaki o mesajlar için açıklama

Başbakanlık'tan sosyal medyadaki o mesajlar için açıklama

Oxunub:55874

Reina’da yılbaşı gecesi yaşanan katliamdan sağ kurtulmayı başaranlardan bazıları eşyalarını almaya geldi. Katliamın yaşandığı Reina bugün havadan görüBaşbakanlık, İstanbul Ortaköy'deki eğlence mekanı Reina'da düzenlenen terör saldırısının ardından sosyal medyadan yayımlanan ayrımcı mesajlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Değerler ve yaşam tarzları üzerinden yapılan eleştirilerin, kutuplaşmaya sevk edici paylaşımların teröre hizmet edeceği unutulmamalıdır. Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde, terör eylemlerini haklı gösterebilecek bu tür söylemler tehlikeli birer tuzaktır" açıklaması yapıldı.

Başbakanlıktan sosyal medyadaki o mesajlar için açıklama

Başbakanlık'tan yapılan açıklama şöyle:

31 Aralık gecesi İstanbul’da meydana gelen menfur saldırı sonrası ne yazık ki, sosyal medyada birtakım ayrımcılık içeren paylaşımlara yer verildiği görülmektedir. Değerler ve yaşam tarzları üzerinden yapılan eleştirilerin, kutuplaşmaya sevk edici paylaşımların teröre hizmet edeceği unutulmamalıdır.

Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde, terör eylemlerini haklı gösterebilecek bu tür söylemler tehlikeli birer tuzaktır.

Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir.

Ülkemizin ve milletimizin menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil edebilecektir.

YASAL SÜREÇLER BAŞLADI

Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek bu paylaşımları yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Başbakan Binali Yıldırım Iraka gidiyorBaşbakan Binali Yıldırım Irak'a gidiyor

Son dakika: Reinaya saldıran teröristin son fotoğrafıSon dakika: Reina'ya saldıran teröristin son fotoğrafı